Анж Посткоглу настоява, че Тотнъм „все още не е мъртъв“ в надпреварата за местата в Шампионската лига след разбиването с четири гола на Астън Вила... докато Унай Емери ядоса, че отборът му „загуби контрол“
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-03-10 | 19:02:33

"Това означава, че сме една игра по-близо, само с 11 мача до края", каза Постекоглу. „Всички смятаха това за нас като „направи или умри“. Предполагам, че все още не сме мъртви.

„Като се има предвид контекстът на играта, мястото и опозицията, беше толкова контролирано, колкото и ние във всяка игра през цялата година. Това е положително за нас и има голям растеж в този отбор.

Анж Постекоглу отправи предизвикателно послание към онези, които се съмняват в шампионските качества на Тотнъм

Тотнъм разби четвъртия Астън Вила с 4-0 в Бирмингам в неделя следобед

Вила беше намалена до 10 играчи пред своите фенове, след като Джон Макгин беше изгонен

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Имахме усещането, че Вила започва да се уморява в края на първото полувреме, така че посланието беше да запазим интензивността си и ние отидохме на летец. Тогава качеството на нашия футбол беше отлично, за да видим мача.“

Единственото петно ​​в иначе перфектния ден за Спърс беше контузията, получена от Мики ван де Вен в началото на второто полувреме. Холандецът беше отличен дотогава, но беше принуден да напусне поради контузия, която изглеждаше като контузия.

За Вила това беше вид резултат, който може да подкопае един сезон. Те трябва да победят Аякс на Вила Парк в четвъртък, за да си осигурят място в осминафиналите на Лига на конференциите Европа след нулево равенство в Амстердам миналата седмица.

След този удар този мач изведнъж изглежда много по-труден, въпреки че Аякс не може да направи нищо по-добро от равенство 2-2 у дома срещу Фортуна Ситард в Холандия топ полет в неделя.

Мениджърът Унай Емери разкъса обичайния си тактически план и премина към система 5-3-2 – но обвини играчите си за поражението ' неспособност да запази спокойствие под натиск, въпреки че той защити Макгин.

Капитанът на Тотнъм Сон Хюн-мин отбеляза гол в добавеното време, докато отборът на Постекоглу показа доминиращо представяне

Мениджърът на Вила Унай Емери се ядоса след мача, че неговата страна е „загубила контрол над емоциите си“

Той каза: „Изгубихме контрол над емоциите си и червеният картон беше разочароващ за мен. Джон Макгин винаги играе със страст. Той винаги е честен и много състезателен. Намерението му не е лошо.

„През второто полувреме първите два гола бяха луди. След червения картон беше по-трудно да се постигне резултат. Трябва да контролираме емоциите си, дори когато губим с 2:0. Ние имаме отговорност да бъдем зрели.

"Все още сме четвърти в таблицата, но, разбира се, трябва да приемем загубата." Днес не бяхме клинични и не бяхме по-добри от противника. Беше много лош ден в офиса.

„Но най-важното нещо във Висшата лига е да бъдеш постоянен през целия сезон. Разочаровани сме, тъжни сме, но все пак сме четвърти.“

Източник: dailymail.co.uk